BOŽIĆNA ČESTITKA

BOŽIĆNA ČESTITKA

Svake godine 25.12. slavimo Božić – rođenje Spasitelja. Ove godine Božić nam je drugačiji nego prijašnjih godina. Zbog pandemije koronavirusa koja se proširila po cijelom svijetu, još se širi i nikako da stane. Svi smo zbunjeni i ne znamo što misliti jer svaki dan je sve više zaraženih i umrlih. No Bog je jači od smrti, jači od virusa i od zla, Bog je veći od ljudske slabosti i želi nam dobro. Pohitimo u njegov zagrljaj, od Boga ne trebamo biti daleko na distanci nego posve blizu. I onda kad nam je najteže on je tu uz nas u svome Ljubljenome Sinu koji je Emanuel-Bog s nama. Isus je obećao i on svoja obećanja uvijek drži. Rekao je apostolima, a to isto govori i nama: „Ja sam s vama u sve dane do svršetka svijeta.“ (Mt. 28, 20). Božić nam želi posvijestiti upravo tu činjenicu Bog je s nama bez obzira kako nam izgledalo sve čudno i mračno, da nema izlaza, da nema smisla u životu, a Božja Riječ nam govori jedino je u Bogu smisao i snaga. Božić je zato blagdan radosti i to istinske radosti koja iz Boga izlazi jer nam je svoga Sina Otac dao kako nam s Njime neće sve dati ako ga istinski molimo. Molimo zato za sve ljude dobre volje da prihvate Krista da mu svim srcem povjeruju. Molimo za zdravstvene djelatnike koji liječe bolesnike da im Bog bude na pomoć. Molimo s vjerom i sa srcem da nas Bog oslobodi od ove pandemije.

Na kraju vam iz svega srca želim SRETAN BOŽIĆ.

vlč. Damir Slamek, župnik