Sretan i blagoslovljen Uskrs

Sretan i blagoslovljen Uskrs

Dragi župljani želim vam svima Sretan i blagoslovljen Uskrs. To je najveći kršćanski blagdan, to je najveće čudo našeg Spasitelja koji je uskrsnuo od mrtvih. On je živ i vlada i okuplja nas na euharistijski susret s Njim. kao što je nekoć okupljao svoje apostole tako i nas okuplja da budemo s Njim i da svjedočimo istinu Uskrsnuća! Bog je jači od smrti, Bog je veći od naših bolesti i jada iz svega toga može nas podići ako mu vjerujemo. Neka naša vjera bude istinska i djelotvorna svjedočimo je svojim životom i vjerujmo svjedocima – učenicima kroz cijelu crkvenu povijest. Isus je rekao apostolu Tomi: “Budući da si me vidio, povjerovao si. Blaženi koji ne vidješe, a vjeruju!” Ne vidimo te tjelesnim očima, ali u vjeri znamo da si doistine Uskrsnuo Božji Sine, pobjedniče kralju divan budi nama milostivan. Amen, Aleluja!