TIJELOVO 3.6. 2021.

TIJELOVO 3.6. 2021.

Svetkovina Presvetog Tijela i Krvi Kristove – Tijelovo svećano je proslavljena u našoj župi kao i svim drugim župama diljem svijeta sv. misom i procesijom nakon svete mise. Prvopričesnici su u svojim lijepim bijelim haljinicama predvodili procesiju ulicama naše župe Novo Virje. Župnik vlč. Damir Slamek u propovijedi je između ostaloga naglasio kako nas svetkovina Tijelova poziva da na svakoj sv. misi bidemo ativno i djelatno prisutni ne samo tijelom nego i duhom i mislima i svim svojim srcem. Sv. misa je nebo na zemlji samo Bog nam se daje i ne možemo biti mlaki i neaktivni nego trebamo donositi Boga u ovaj ispačeni svijet. U procesiji smo molili da nas Gospodin očuva od tuče i zla vremena, od poplave i požara i od drugih nepogoda. Da nas Gospodin očuva od nagle i nepripravljene smrti i da nas po zagovoru sv. Josipa našeg zaštitnika pripremi na blagu i blagoslovljenu smrt i da nam sv. pričest bude popudbina za nebo. „Tko blaguje tijelo moje i pije krv moju ima život vječni i ja ću ga uskrisiti u posljednji dan“ to nam je obećao Isus i zato blagujmo s vjerom kruh s neba. Amen