SINODSKI HOD U NAŠOJ ŽUPI KORIZMA 2022.

SINODSKI HOD U NAŠOJ ŽUPI KORIZMA 2022.

Naš varaždinski biskup mons. Bože Radoš odredio je da se sinodski susreti U našoj biskupiji održe u korizmi. Trebamo imati tri susreta u korizmi pa ćemo početi ove subote 5.3. u 19 sati. Kao što sam napisao u listiću tako i sada na Internet stranici želim vas sve pozvati da dođete na taj susret. Imat ćemo  rasprave i molitve, razne prigode čuti jedni druge i jačati jedni druge na putu prema Gospodinu. Sinodski hod kao i općenito život crkve i život župe vodi Duh Sveti. Zato ćemo ga na početku zazvati i s njim krenuti u ovaj jedinstven put izgradnje i obogaćenja naše župe. Naravno da 19.3. imamo blagdan sv. Josipa pa onda nećemo imati susret; već će naknadni datumi biti objavljeni u župnom listiću i na Internet stranici. Nadam se da molite molitvu za sinodu, jer bez molitve i pripreme ne možemo kvalitetno imati ni raspravu i savjetovat jedni druge.

Sinodski hod u Biskupiji, odnosno župnoj zajednici, pokušajmo doživjeti kao nešto potrebno i željeno, kao priliku i dar, a ne tek nametnutu obvezu, sadržaj koji moramo odraditi i o kojem se treba pisati, trenutak u kojem mogu ostaviti dobar dojam pred drugima. Sinodski susreti (savjetovanja) prilika su za duhovno osvježenje vjernika i zajednica, pomoć svećenicima i pastoralnim djelatnicima u otkrivanju novih putova u evangelizacijskom radu, nadahnuće za novi početak, ideje, projekte, pothvate, pokrete, strujanje…