Četvrti, peti i šesti razred

Četvrti, peti i šesti razred

ŽUPNA KATEHEZA

Župna kateheza organizirana je za sve razrede od 1. do 8. te posebno kao priprava za sakramente Potvrde i Euharistije. Župna kateheza za 1. i 2. razred odvija se svaki drugi tjedan, petkom u 15. 15. sati, a kateheza za 4., i 5., razred svaki drugi tjedan, petkom u 15.15.  sati. Kateheze traju sat vremena te ih održava vjeroučiteljica Elizabeta Levačić – Lukanec. Ove kateheze jesu pred priprema za sakramente Potvrde i Euharistije.

Prema planu i program pratimo tijek liturgijske godine. Sve važne blagdane obilježavamo tako da se uključujemo u euharistijsko slavlje recitacijama. Cilj župne kateheze jest djecu potaknuti na caritativnu djelatnost u župnoj zajednici.

Obnovljena kateheza što je nudi Plan i program župne kateheze temelji se na sadržaju i poruci liturgijske godine, osobito “jakih vremena“ Došašća-Božića, Korizme-Vazma i Duhovskoga vremena, te na svetkovinama svetih, na sakramentima Crkve i na kršćanskom Vjerovanju. Takva poruka smjera prema jedinstvenom misteriju spasenja koji Krist daje a Crkva ga doživljava u liturgijskim slavljima, osobito u Euharistiji Dana Gospodnjega.

U župnoj katehezi, osim što se bitno nadahnjuje na tijeku slavlja liturgijske godine, djeca i mladi iskusit će da ona pruža nešto novo u odnosu na školski vjeronauk, kako kroz učenje na drugačiji način, tako posebice kroz slavljenje, otvarajući nova bogatstva Kristova misterija.

Cilj suodnosa župne kateheze i vjeronauka je cjelovit odgoj djece i mladih, a za njegovo je postizanje potrebna suradnja vjeroučitelja i župnika.

1 i 2. razred i 4., 5. i 6 razred

Plan i program rada

NAZIV NASTAVNE TEME Br. sati
RUJAN Na početku smo liturgijske godine

Upoznavanje sa planom rada

Priprema za dane kruha

1

1

2

LISTOPAD ·         Sudjelovanje na danima kruha, Sveti Frano Asiški

Listopad – Marijin mjesec, Misijska nedjelja

Sveta Misa, Svi sveti-posjet mjesnom groblju

1

2

2

STUDENI ·         Martinje, sudjelovanje na misi

Nedjelja Krista Kralja – završetak Liturgijske godine

Prva nedjelja došašća

2

2

2

PROSINAC Uređivanje panoa za došašće, Sveti Nikola

Priprema za Božić, ukrasi, čestitke

2

1

SIJEČANJ Kako smo proslavili blagdane

Svijećnica

2

1

VELJAČA ·         Alojzije Stepinac i Gospa Lurdska

Sveti Valentin

2

2

OŽUJAK ·         Pepelnica – početak korizme

Korizma- vrijeme odricanja

Sveci, Sveti Josip

1

2

1

TRAVANJ ·         Navještenje Gospodinovo

Cvijetnica, uređivanje panoa, pisanice

Događaji vezani uz Vazmeno trodnevlje

Blagdan Uskrsa

1

1

2

SVIBANJ ·         Sveti Josip radnik (zaštitnik župe)

Nedjelja Dobrog Pastira

Marijin mjesec

Majčin dan

Uzašašće Gospodinovo – Spasovo

1

1

1

1

1

LIPANJ ·         Duhovi Pedesetnica

Tijelovo

1

1

UKUPNO SATI 35

POPIS VJEROUČENIKA ČETVRTOG I PETOG RAZREDA:

ČETVRTI RAZRED

 1. DORIAN KUZMIĆ

 2. LEA HRŽENJAK

 3. LUCIA SINJERI

 4. LANA STRUŽAN

 5. TEO BUŠIĆ

 6. EMIL GAŠČIĆ

 7. KAROLINA SABOLEK

 8. PETAR REMETOVIĆ

 9. PETRA KOVAČ

 10. IVAN KOVAČ

 11. IVAN ŠIKULEC

 12. MARTINA ŽIDOVEC

 13. DANIJEL LJUBIĆ

PETI RAZRED

 1. MAGDALENA ŠPAN

 2. LORENA CIK

 3. GABRIJELA KOVAČEVIĆ

 4. DAVID KUZMIĆ

 5. HRVOJE ODOBAŠIĆ

 6. EMILIJA MARKOV

 7. LAURA LEVAČIĆ

 8. TEO MESAROV

 9. IVAN KAPITANIĆ

 10. BENEDIKT TURČIĆ

 11. LUKA ČORBA