Zbor sv. Josipa

Zbor sv. Josipa

Posjetili smo danas 02. ožujka naše pjevače na njihovoj probi! Probe pjevanja održavaju se četvrtkom u 18.30.h.! Svi koji su zainteresirani mogu im se pridružiti u prostorijama “KUD-a Širine”. Novi članovi uvijek su dobro došli!

 

 

 

 

 

 

Iz župne kronike vidljivo je da je u župi od njenih početaka do danas, postojao i djelovao župni crkveni pjevački zbor.  Voditeljica zbora je Katica Ištvan  koja pjesmom prati i oplemenjuje liturgijska slavlja. Zajedničke probe održavaju  se jedan put tjedno u prostorima KUD-a Širine, a prema potrebi i u župnoj crkvi. Okupljeni pjevači svojim pjevanjem redovito slave nedjeljnu župnu misu u 11 sati te u 9.30. sati u crkvi u Medvedički.

Gostovali smo i u drugim župama, gdje smo pjevanjem uveličavali misna slavlja, ili nakon mise imali kratke koncerte. Dvije godine nastupali smo na Festivalu Svete Cecilije. Uvijek molimo sv. Ceciliju – zaštitnicu pjevača, čiji blagdan slavimo 22. studenog, da moli za nas.

Imena i prezimena članova zbora:

ČLANICE ZBORA ŽUPE SV. JOSIPA RADNIKA, NOVO VIRJE, U 2017. GODINI

Voditeljica zbora: Katica Ištvan

 1. Željka Adaković
 2. Karolina Carek
 3. Lidija Cik
 4. Katarina Čorba
 5. Marica Đuroci
 6. Željka Hrženjak
 7. Katica Ivurin
 8. Katica Jakubin
 9. Katarina Jelinek
 10. Katica Kopljarević
 11. Štefanija Kuzmić
 12. Lidija Levačić – Mesarov
 13. Lidija Lukanec
 14. Ana Mađerek
 15. Magdalena Mesarov
 16. Mira Šignjar
 17. Mira Šikulec
 18. Manuela Turčić

Slika proslave blagdana Sv. Cecilije iz 2013. godine.